בעיות שמיעה תסמינים

אל תחשבו שהאוזניים שלכם שומעות הכול בצורה מצוינת כי ייתכן שאפילו אתם סובלים מבעיות שמיעה שונות. אנשים רבים שאננים מאוד לבריאות האוזניים שלכם והבעיה יכולה רק להחמיר במידה והיא כבר קיימת. יש כמה תסמינים ברורים לבעיות שמיעה ואם חלק מהם קיימים גם אצלכם, כדאי למהר להיבדק.

 בעיות שמיעה תסמינים

אם תתעלם התסמין לא ייעלם

לבעיות שמיעה תסמינים לא מעטים והבעיה הכי גדולה היא השאננות. גם אחרי שתקראו את המאמר הזה ותבינו מהם התסמינים יכול להיות שתתעלמו מהם באלגנטיות מתוך כמה סיבות. חלק מהאנשים בטוחים שאין בעיה והם פשוט מתעלמים, חלק מבינים שיש בעיה אך לא כל כך אכפת להם כי הם עדיין מתפקדים בצורה טובה ביום יום, וחלק יבינו שהם צריכים לטפל או לכל הפחות לעבור אבחון מקצועי אך לוח הזמנים הצפוף שלהם לא מאפשר להם והם לא רואים בכך חשיבות רבה מידי.

קולות עמומים או מעוותים

אחד התסמינים הכי בולטים לכך שיש בעיית שמיעה היא קולות עמומים שלא נשמעים היטב. אם יוצא לכם לשמוע הרבה קולות עמומים ולא מובנים, ושימו לב שיש הבדל בין לא לשמוע בכלל, מדובר על בעיית שמיעה קלאסית שמצריכה מכם אבחון וכמה שיותר מהר. כמו כן, ברעשים רבים של קהל, ייתכן שתשמעו קולות רגע מוזרים וזה עוד אחד מהתסמינים שאסור בשום פנים להתעלם מהם. הבעיה יכולה להיות בכל אחד מחלקי האוזן ולא בטוח שמדובר בבעיה כרונית כל מקרה.

אתם לא שומעים שמדברים אליכם?

כמה פעמים יצא לאנשים להעיר לכם שאתם לא מקשיבים להם? יכול להיות שבדיוק ריחפתם בעולם אחר, יכול להיות שבדיוק בהיתם בנקודה מסוימת או שבדיוק הייתם באמצע חישוב או מחשבה עמוקה, אך לעתים אתם פשוט לא שומעים. יכול להיות שהקול היה חלש מידי ויכול להיות שהשמיעה הסלקטיבית שלכם נפגעה, ובכל מקרה חשוב שתגיעו לאבחון ותבררו מה בדיוק מצבכם הנוכחי. אם רק כאשר מגבירים את הקול אתם מקשיבים ומעירים לכם על כך, ההערות האלו צריכות להאיר את עיניכם.

שומעים טלוויזיה בקול

גבוה לבעיות שמיעה תסמינים רבים אך אולי המוכר ביותר הוא עניין המוזיקה והטלוויזיה. מקודם דיברנו על כך שאנשים מעירים לכם על זה שאתם לא מקשיבים שמדברים אליהם או פונים אליהם, אך תסמין בולט יותר הוא שאתם צופים בטלוויזיה בווליום שלא נתפס כהגיוני. עם מוזיקה קצת קשה לדעת מתי זה חזק מידי כיוון שיש אנשים שפשוט אוהבים לשמוע מוזיקה בקולי קולות, אך דיבורים בטלוויזיה בווליום חזק יכולים לסמן שיש לכם בעיה בשמיעה. תסמינים בהיבט הפיזיולוגי מלבד הערות מצד אנשים שמספרים לכם שהם קוראים לכם כבר כמה פעמים, יש כמה היבטים פיזיולוגים שאסור להתעלם מהם. לבעיות שמיעה תסמינים של לחץ באוזניים או כאבים שיכולים להיות כרוניים או תקופתיים, קשים או קלים. בכל מקרה כאשר יש לכם לחץ לא מוסבר או שאתם מרגישים דקירות קטנות, אפילו ברמה הכי נמוכה שאפשר לדמיין, כדאי תמיד לבדוק מה יהיה לרופא לספר לכם על כך כי יכול להיות שזה תסמין שגם עלול להחמיר עם הזמן ולהיות כואב הרבה יותר.

תגובות