אביזרי עזר לכבדי שמיעה

בעיות שמיעה יכולות להיות הרבה יותר קשות ממה שנדמה וחשוב להכיר כמה אביזרי עזר שיכולים לעזור לכל אחד ששמיעתו נפגמה ולו בצורה מועטה. שמיעה לקויה יכולה להיות באוזן אחת או בשתיהן, היא יכולה להיות בכל מיני חלקים של האוזן ולעתים היא תתבטא יותר במצבים מסוימים כמו למשל מקומות רועשים א ולחלופין בשיחות פנים מול פנים. 


אביזרי עזר לכבדי שמיעה


האביזרים שמתווספים למכשירי השמיעה

  • מכשירי השמיעה הם אלו שמספקים ללקויי השמיעה שמיעה טובה יותר ביום יום, ולמעשה בזכותם הם יכולים לחיות חיים שגרתיים לחלוטין. עם זאת, יש מצבים בהם מכשירי השמיעה לא יוכלו לעזור להם ולכן אביזרי עזר לכבדי שמיעה נכנסים לפעולה. האביזרים הללו דואגים שכבדי השמיעה ישמעו את הצלצול של הטלפון, של האינטרקום ושל השעון המעורר, הם מסייעים להם לשמוע מוזיקה בזמן ריצה כמו כל אדם אחר וכולה. אלו אביזרי עזר לכבדי שמיעה קיימים?כל אחד אוהב ללכת להתאמן בחדר הכושר או לרוץ עם אוזניות, ולא רק שזה מעביר את הזמן היטב זה גם עוזר להירגע ולעתים להתרכז. עם זאת, לקויי שמיעה לא יכולים לשים אוזניות כמו אנשים אחרים כי את האוזן תופס כבר מכשיר השמיעה בעצמו. ישנם אוזניות מיוחדות לכבדי שמיעה מאפשרות להם לקבוע את הווליום בכל אוזן בנפרד וכך למעשה לשמוע כמו כולם.
  • טלפון אלחוטי לכבדי שמיעה הוא אביזר חשוב ואך הכרחי. קשה מאוד לחיות בלי להצליח לשמוע את הטלפון מצלצל ובעזרת טלפון מיוחד זה ניתן להגביר את העוצמה לרמה גבוהה יותר מהמקובל.
  • דמיינו לעצמכם שאורחים הגיעו אליכם והם דופקים בדלת, ואתם לא שומעים אותם. זה יכול להיות מצב מאוד לא נעים למרות שלאחר מכן הם יבינו שבאמת לא שמעתם, ופעמון מוגבר לדלת יפתור את הבעיה.הפעמון ימוקם ליד הדלת והוא יכול להתחבר גם לפעמון עצמו וגם לאזור הדלת כך שיגביר את הדפיקות.

להצליח למקד את הקול

אחת מהבעיות הגדולות ביותר של כבדי שמיעה היא השמיעה הסלקטיבית הלקויה. בעוד אצל אנשים אחרים קל מאוד לשמוע את הדיבור בשיחת טלפון ברכב למרות שיש רעש רב שמגיע מהסביבה החיצונית, לכבדי שמיעה המשימה הזו תהיה הרבה יותר קשה אפילו עם מכשירי שמיעה. ישנם מכשירים כגון מערכות FM שיכולות לפתור את הבעיה ולמקד קול מסוים כך שיהיה יותר קל לשמוע אותו. הקול נקלט במקלט ומועבר באמצעות משדר באופן אלחוטי עד לאוזנייה שנמצאת באוזן של כבד השמיעה וכך ניתן לשמוע שיחות ברכב, לשמוע שיעורים במכללה וכולה.

כמה עולים אביזרים אלו?

אביזרי עזר לכבדי שמיעה יכולים לעלות מ-200 שקלים ומגיעים עד ל-2000 שקלים וזה תלוי בסוג האביזר וכמובן הדגם שלו. יש דגמים יקרים מאוד מהמותגים המובילים בתחום ולכן חשוב תמיד לבצע סקר שוק מעמיק ולהבין איפה מציעים לכם את ההצעה הכי משתלמת שיש. כמובן שחשוב לבחור את האביזר האיכותי והעמיד ביותר ולאו דווקא את הזול ביותר כי מדובר על מוצר רפואי לכל דבר.

תגובות