בעיות שמיעה בצבא

השירות הצבאי הוא חלק מהחיים במדינה, וצריך להבין מה ההשלכות האפשריות שלו

כל אחד מאתנו מכיר היטב ועבר או עובר את שלב השירות הצבאי, כחלק מחיינו במדינת ישראל. הגיוס במדינה הוא כמובן חובה, וכולנו מבלים בין שנתיים לשלוש לכל הפחות בצבא ההגנה לישראל – ומדובר במרכיב חשוב ובלתי נפרד מהחיים במדינה. עם זאת, השירות בצבא, חרף חשיבותו, הוא כמובן לא חף מסיכונים. מעבר לסיכונים הברורים מאליהם של שירות צבאי וקרבי, ישנם גם סיכונים הקשורים לעבודה היום יומית בצבא, וספציפית יש להתמקד בכל מה שנוגע לבעיות שמיעה 
בצבא והתפתחותן – תופעה שיותר ויותר חיילים חשופים אליה וצריכים לדעת כיצד להתמודד איתה בצורה נכונה. מה יכול 


בעיות שמיעה בצבא


לגרום להתפתחות בעיית שמיעה בצבא, ומה עלינו לעשות במצב זה?


  • מה גורם להתפתחות בעיות שמיעה? בעיות שמיעה בצבא מתפתחות כתוצאה מחשיפה לנזקי רעש משמעותיים לאורך זמן. כך, לדוגמה, חיילים בחיל השריון, התותחנים או ההנדסה, החשופים לנסיעה ברכבים מרעישים לאורך חודשים שלמים מהשירות הצבאי שלהם, וכן לפיצוצים בעלי רעש רב – חשופים לבעיות שמיעה יותר מהחייל הממוצע. כך גם חיילים העובדים בהאנגרים מרעישים, בעבודה עם משאיות ועם כלי רכב כבדים אחרים, ועוד. בכל מצב כזה, צריך לדעת כיצד להתמודד עם הבעיה.
  • מה עושים עם בעיות השמיעה? ראשית, הצבא נוהג לבצע בדיקות שמיעה תקופתיות לחיילים המשרתים ביחידות החשופות לנזקי רעש באופן משמעותי. במצב בו התפתחו בעיות שמיעה בצבא, צריך לדעת כיצד לטפל בבעיות האלה היטב – כיצד למגן את עצמכם מפני רעש בצורה טובה יותר, ולאחר השירות הצבאי גם כיצד לדרוש את הזכויות שלכם ממשרד הביטחון. במצבים קיצוניים, צריך גם לדעת להתאים מכשיר שמיעה בשל הנזק שנגרם לשמיעה בשירות הצבאי.

אל תשאירו את עצמכם עם בעיית שמיעה לא מטופלת מהשירות הצבאי

רבים מהחיילים שסובלים מבעיות שמיעה בצבא מבטלים אותן כלאחר יד ולא מבינים את חשיבות הבדיקה והטיפול במצב זה. אל תשאירו את עצמכם עם בעיית שמיעה לא מטופלת – דעו מה הזכויות שלכם ודעו כיצד אתם יכולים לקבל את הטיפול שיסייע לכם במצב זה.

תגובות