טיפול בגמגום מבוגרים


ממה נגרם גמגום למבוגרים?

אנשים רבים בטוחים שטיפול בגמגום מבוגרים לא כל כך נחוץ כי למרות שמדובר על גמגום שלא נשמע תמיד כל כך טוב, בסך הכול מדובר בשפה שמובנת לאדם השני וזה מה שחשוב. עם זאת, יש דברים רבים שבהם גמגום יכול לפגוע ברמה החברתית ובביטחון העצמי ולכן יש למצוא טיפול ראוי. הטיפול חייב להתחיל בבירור סיבת הגמגום. יכול להיות שהסיבה היא טראומה לאזור הפנים, יכול להיות שהיא פגיעה בראש שעבר המטופל ויכול להיות שמדובר בפגיעה מוטורית. כמו כן יכול להיות שהגמגום קבוע או שהוא מגיע רק במצבי לחץ וכן הלאה. יש להתאים את הטיפול לסיבת הגמגום כדי לייעל אותו עד למקסימום.

אני באודיולוג'יק מטפלים בגמגום על ידי קלנאי תקשורת מנוסים ועם המון המון ניסיון והמלצות

טיפול בגמגום מבוגריםכיצד מתבצע טיפול בגמגום למבוגרים ולמה הוא חשוב?


  • כדי לפתור את בעיית הגמגום אצל מבוגרים יש צורך בקבלת טיפול מקצועי. אפשר לקרוא כל מיני מדריכים באינטרנט אך סביר להניח שהם לא באמת יעזרו כי יש צורך בטיפול אישי ומנוסה. הטיפול שניתן על ידי קלינאי תקשורת יכול לעזור כאשר המשימה של קלינאי התקשורת היא לגרום לכם לדבר כמו שצריך. טיפול בגמגום למבוגרים יכול להיות מותאם אישית על ידי הקלינאי וכך התוצאות ייראו בהקדם.
  • הטיפול עצמו יכול להינתן גם על ידי מכונים שונים שפועלים בניהולם של דוקטורים שיכולים לפתור את הבעיה בתרגולים שונים. חשוב לזכור שטיפול תרופתי לא יכול לעזור שכן מדובר על תסמין שמגיע מבעיה מורכבת מאוד במוח. יש צורך לעבוד על הנשימות של אותו אדם כדי שיעבוד על הדרך בה הוא רוצה לומר את המשפט בצורה הגיונית ואיטית יותר בלי עצירות.
  • החשיבות של הטיפול רבה מאוד. בסופו של דבר קשה מאוד להתחיל עם גבר או אישה כאשר מגמגמים וקשה מאוד להתנהל גם כשכיר וגם כעצמאי. זה משפיע על התדמית ובכך על הביטחון העצמי. 
תגובות